Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krytí-Ayron

14. 2. 2010

Den "D"

15.4.2010-narodila se štěňátka!!!

Dnes se naší Ayron narodilo 12 krásných a silných štěňátek.Sestra Ayron, Arossa, před 5-ti týdny také porodila svá první štěňátka a to úctyhodných 13 .Holky se spolu předháněli už jako štěňátka,která bude dříve u misky a asi jim ta soutěživost vydržela. Porod probíhal bez komplikací a Ája vše zvládala na výbornou.Byla jsem velice mile překvapena,jak to všechno probíhalo.Přidám pár fotek,ale až o víkendu,kdy nás na tu leoní bandu bude více a zbude na to trochu času.Zatím moc nestíhám.

     Momentálně jsme celá rodina dost unavená,při takovémto počtu štěňátek je nezbytně nutné je od narození začít přikrmovat,nejlépe každé 2 hodiny,takže když nekrmíme štěňátka,tak krmíme jejich maminku.Ája je bezvadná máma a se vším si od začátku poradila sama,takže jsme jen na průběh porodu pečlivě dohlíželi.

30.3.2010- Ayron čeká štěňátka!!!

Obrazek

30.3.2010 - Příští týden, ve středu, půjdeme s Ayron na poslední prohlídku k panu veterináři,zda je vše vpořádku a pak už budeme čekat na den "D".

29.3.2010 - Pokud vše bude probíhat i nadále dobře,tak by se štěňátka měla narodit kolem 16.dubna. Už se na malé leonky moc těšíme.Tentokrát si snad se štěňátky užijeme i spoustu sluníčka.Minulé dva vrhy jsme měli vždy na zimu,tak to  bude vítaná změna.

Pomalu už se u nás rozbíhají štěňátkovské přípravy,je třeba připravit porodní bednu,malou ohrádku s vyhřívací podložkou pro štěňátka,nakoupit spoustu potřebných věcí včetně mlíčka a granulek pro leoní miminka.

12.3.2010 - V pátek  byla Ayron na prvním ultrazvuku a pan veterinář nám oznámil radostnou zprávu,že Ája čeká štěňátka. Přidám více informací během několika dnů.

****

Na Valentýna jsme se vydali za ženichem

Dnes ,časně ráno, jsme se vydali s naší Ájou na námluvy za ženichem. Partnera pro naší fenu jsme se snažili vybírat,co možná nejpečlivěji.K naší velké radosti byl koncem ledna v Leonbergu uchovněn pes z holandského chovu Rosaceeen Eleocharis / Haris /. Haris je mladý 21-měsíční pes,který má na svém kontě již řadu výstavních úspěchů, mimo jiné má již splněné podmínky pro udělení titulu Český šampion.

Při výběru krycího psa u nás rozhodovalo několik hledisek,a nebylo snadné vybrat psa,který splňuje všechna námi požadovaná kriteria.Náše hlavní požadavky na partnera jsou: negativní DKK,tmavé oko,výrazná maska,silná kostra a v neposlední řadě výborná povaha.

Asi za 4  týdny pojedeme s Ájou na ultrazvuk,abychom zjistili,zda naše "valentýnská" cesta nezůztala bez následků.

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Ayron